سایت اطلاع رسانی شهر سه قلعه - اخبار
دو شنبه 06 بهمن 1393 10:11 (06 11 1393)

پروردگارا! از همسران و فرزندانمان مایه روشنی چشم ما قرارده، و ما را برای پرهیزگاران پیشوا گردان سوره فرقان، آیه ٧٤
فهرست
کاربران آنلاین
مهمانان آنلاین: 1

اعضای آنلاین: 0

کل اعضا: 7
جدیدترین عضو: amir
آخرین مقالات
مراسم ختنه ...
عزاداری ((م...
نامگذاری و...
تاسیس شهر س...
کما گیاه مح...

خوش آمدید

آخرین مقالات
لبيک يا رسول ا...
اخبار راهپيمايي محکوميت اهانت نشريه فرانسوي به ساحت مقدس پيامبر اسلام(ص) در شهر سه قلعه برگزار شد. اين مراسم در بعد بزگزاری نماز جمعه با حضور اقشار مختلف مردم، ، روحانيون، نيروهاي نظامي و انتظامي و فرهنگيان برگزار شد و حاضران با سردادن شعارهاي لبيک يا رسول ا...، مرگ بر آمريکا و مرگ بر اسرائيل خشم و انزجار خود را از اين حرکت اعلام کردند.
مراسم تشییع و تدفین پدر بزرگوار شهید عباس رحمانی پور
مراسم تشییع و تدفین پدر بزرگوار شهید عباس رحمانی پورمراسم تشییع و تدفین سلیمان رحمانی پور پدر شهید عباس رحمانی پور روز پنج شنبه مورخ 93/11/2 با حضور مسئولین محترم شهرستان سرایان و شهر سه قلعه ، خانواده معزز شهداء و ایثارگران ومردم ولایت مدار شهر سه قلعه برگزار گردید. پیکر پدر بزرگوار شهید در محل مزار شهداء ودر جوار مرقد مطهر فرزند شهیدش دفن گردید
روحش شاد
در آخرین روز از هفته شوراهای آموزش وپرورش مدارس شهر سه قلعه بازدید بعمل آمد
در آخرین روز از هفته شوراهای آموزش وپرورش مدارس شهر سه قلعه بازدید بعمل آمدبه گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش وپرورش شهرستان سرایان در این بازدید که حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای زمانی امام جمعه محترم شهرسه قلعه ، آقای باستانی بخشدار محترم وآقای کسمایی مدیر محترم آموزش وپرورش وآقای کفشی کارشناس اجتماعی بخشداری وکارشناسان حراست وروابط عمومی این مدیریت حضور داشتندمدارس دخترانه حضرت خدیجه الکبری وحضرت جوادالائمه (ع)مورد بازدید قرارگرفتند. حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای زمانی امام جمعه محترم در جمع معلمین این مدارس در سخنانی با عرض خسته نباشید به آنها اظهار داشتند که بعضی موضوعات دنیوی را از بس خداوند دوست دارد ارزش آن را نیز بالاتر می برد. ایشان افزودند معلمی که به دانش آموزان یک کلمه یاد می دهددر پیشگاه خداوند از جایگاه بسیار بالایی بر خوردار می شودجایگاهی که انبیاء وشهداء برآن غبطه می خورند. چون معلمین هستندکه کاری انجام می دهند تا خداوند مردم را دوست بدارند ونیز خدا هم مردم را دوست داشته باشند وهم اینکه راه بندگی خداوند را یاد می دهند ومردم را از منکرات دور وتشویق به انجام معروفات می نمایند. حاج آقای زمانی نیز با توجه به موضوع عبودیت بیان داشتند که ما باید سعی کنیم همراه با عبادت خداوند بزرگ را عبودیت کنند. قبل از این بازدید مدیر آموزش وپرورش وبخشدار محترم وهمراهان در محل دفتر نهاد امامت جمعه با امام جمعه محترم شهر سه قلعه دیدار کردند. ونماز جماعت ظهر وعصر به امامت حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای زمانی همراه بادانش آموزان دبیرستان حضرت جوادالائمه (ع) اقامه شد.
بررسی ایجاد واحد نیکوکاری کمیته امداددر سه قلعه
بررسی ایجاد واحد نیکوکاری کمیته امداددر سه قلعهیک واحد نیکوکاری کمیته امداد ره در شهر سه قلعه ایجاد میگردد.لذا جهت هماهنگی وبررسی آن با حضور اربابی ریاست کمیته امداد شهرستان وامام جمعه محترم بخشدار واعضای شورای اسلامی جلسه ای در محل دفتر امام جمعه تشکیل گردید.در این جلسه مسئول کمیته امداد شهرستان توضیحات کاملی در خصوص تاسیس این واحد خیریه ارائه داد.سپس حجت الاسلام زمانی ضمن تشکر و خوش آمد گویی به مدعوین احداث واحد خیریه در سه قلعه را از مهمترین نیاز های شهر برشمردند و افزودند با شناسایی خیرین و کمک گرفتن از آنها می توان درخرید جهیزیه ، خوار و بار، دارو و ....به خانواده های با سطح درآمدی پایین کمک کرد.در پایان مهندس باستانی فر ضمن تشکر از فعالیت های کمیته امداد حضرت امام (ره) بر تاسیس این واحد خیریه در اسرع وقت تاکید کردند و همچنین افزودند بخشداری از هرگونه کمکی برای تاسیس این واحد خیریه فروگذار نخواهد کرد.
برگزاری جلسه ستاد دهه فجردر بخش سه قلعه
برگزاری جلسه ستاد دهه فجردر بخش سه قلعهدر این جلسه مهندس باستانی فر ضمن خیرمقدم به مدعوین ،وتبریک هفته وحدت واعیاد ماه ربیع الاول ،میلاد پیامبر نور ورحمت حضرت محمد مصطفی (ص) به همه مسلمین جهان ، 22بهمن را تجلی صبر، استقامت و پشتکار مردم همیشه در صحنه ایران دانست و گفت: اگر امروز عزت و اقتدار داریم و نظام جمهوری اسلامی ایران در منطقه حرف اول را می زند و هیچ تصمیمی در منطقه بدون حضور ایران عملیاتی نیست ،مرهون خون شهدا و پیروزی مردم و انقلاب در 22 بهمن سال 57 است.
ایشان پیروزی انقلاب اسلامی را نتیجه حضور گسترده مردم ولایتمدار و رهبری داهیانه بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) برشمرد و اظهار داشت: امروز نیز به برکت وجود مقام عظمای ولایت و رهبری هوشمندانه ایشان و به پشتوانه مردم غیور و دلیر، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با قدرت و اقتدار در حال حرکت به سوی تعالی و پیشرفت است.باستانی فر همچنین افزود انشاءالله 22 بهمن امسال با حضورگسترده مردم حماسه دیگری خواهد بود که در تاریخ پرافتخار نظام ثبت خواهد شد.ایشان در ادامه گفت برنامه های دهه فجر می بایست به گونه ای برگزار شود که برای مردم ومخصوصا برای نسل های آینده خاطره ساز باشدومردم چشم انتظار آمدن بهمن باشند . ایشان مهمترین اصل در راهپیمایی 22 بهمن را مشارکت مردم دانستند.
کوره هاي سرد سه قلعه
کوره هاي سرد سه قلعه«حقيقي» رئيس سازمان صنعت ، معدن و تجارت گفت : کوره ها بايد از اولويت هاي اوليه سرمايه گذاري در شهرستان سرايان باشد و لازم است کوره ها تغيير ساختار دهند و تبديل به صنعتي شوند .

نبود متولي مشخص، حمايت هاي کم، نبود نقدينگي و روند کند توليد مسکن باعث شده است تا 90 درصدکوره هاي آجرپزي بخش سه قلعه تعطيل و يا با مشکلات عديده اي مواجه شوند. متولي يکي از واحدهاي توليد آجر در سه قلعه با اشاره به وضعيت نامناسب اين صنف، وجود کوره هاي آجرپزي را از قابليت هاي منحصر به فرد اين منطقه دانست و گفت: اين صنعت سهم قابل توجهي در اشتغال منطقه دارد و بايد بيشتر مورد حمايت قرار گيرد.

«فروتن» افزود: حدود هزار نفر به طور مستقيم و غيرمستقيم از طريق فعاليت در واحدهاي توليد آجر مشغول کار بودند که اين آمار تعداد قابل توجهي از فرصت هاي اشتغال بخش سه قلعه را به خود اختصاص مي داد ولي با توقف فعاليت واحدهاي توليدي آجر، جمعيت زيادي از نيروي کار در سه قلعه به صف بيکاران افزوده شده اند و علاوه بر اين عده زيادي از کاميون داران نيز به همين دليل بيکار شده اند.
....در ادامه بخوانید....
مشاهدات زوج کوهنورد «روسي ،ارمنستاني» از کویر سه قلعه
مشاهدات زوج کوهنورد «روسي ،ارمنستاني» از کویر سه قلعهکوير سه قلعه فوق العاده و بي نظير بود، آن قدر غرق در زيبايي هاي کوير شديم که گويا در ارمنستان خواب مي بينيم.

زوج کوهنورد «روسي ،ارمنستاني» وقتي از خاطرات سه روز حضورشان از کوير سه قلعه مي گويند با رها واژه هايي نظير «wonderful» و «interesting» را به کار مي برندکه نشان دهنده ظرفيت خوب طبيعت خراسان جنوبي براي حضور گردشگران خارجي است.

همه چيز از زمستان سال قبل آغاز مي شود،دهه فجر سال گذشته و زماني که فدراسيون کوهنوردي تصميم مي گيرد با توجه به صعود هاي مختلف کوهنوردان داخلي وخارجي به دماوند، يک گروه امداد ونجات در اين قله تشکيل دهد،گروهي که رهبري آن را کوهنورد شايسته استان «محمود قويدل» بر عهده دارد.

خانم «لنا پتروسيان»کوهنورد و روزنامه نگار 38 ساله روسي که در حال حاضر در ارمنستان مامور به خدمت در حوزه گردشگري است به همراه يک گروه بين المللي به دماوند آمده است. لنا» دفترچه يادداشتي همراه دارد که چندين صفحه در مورد حضورش در کوير را در آن نوشته تا دربازگشت در گزارش هايش از آن استفاده کند.

جمله اي از آن مي خواند که اين طور ترجمه مي‌شود «کوير سه قلعه فوق العاده و بي نظير بود آن قدر غرق در زيبايي هاي کوير شدم که گويا در محل تولدم خواب مي بينم.»

«لنا پتروسيان» مي گويد : پس از تجربه هاي موفقي که در مدت حضورم در ايران داشتم به همراه شوهرم تصميم گرفتيم که براي تعطيلات سال نو ميلادي به ايران سفر کنيم که نقش «محمود» و کمک هايي که سال قبل به ما کرد در اين مورد خيلي تاثير داشت......گزارش کامل خراسان جنوبی در ادامه متن

برچسب ها
رصد زهره سه قلعه خواستگاری قدیم سه قلعه قالی سه قلعه،فرش سه قلعه شهر سه قلعه چهارمین سال نماز جمعه پخت نان عشایر کما گیاه محلی ,منطقه کویر سه قلعه مسجد جامع ،سه قلعه مسجد ارگ سه قلعه
تمام کلمات کلیدی
ورود
نام کاربری

گذرواژهآیا هنوز عضو نشده اید؟
برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید.

آیا گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
برای درخواست یک گذرواژه جدید اینجا را کلیک کنید.

تصاویر تصادفی

پیغامگیر
برای ارسال پیام باید وارد نام کاربری خود شوید.

پنج شنبه 13 آذر 1393 3:09

با سلام لطفا ثبت عضویت وبا ارسال عکس ومطالب ما را همراهی نماییدسه شنبه 11 آذر 1393 17:09

با سلام تشکر ..امیدواریم بتوانیم بهتر اطلاع رسانی نماییم


سه شنبه 11 آذر 1393 9:09

سلام برادر پيشدادي خسته نباشيد .خيلي وقته دلتنگ سه قلعه بوديم ولي سايت به روزي جهت اطلاع از سه قلعه نبود از اي