سایت اطلاع رسانی شهر سه قلعه - اخبار
يک شنبه 30 آذر 1393 15:09 (30 09 1393)

پروردگارا! از همسران و فرزندانمان مایه روشنی چشم ما قرارده، و ما را برای پرهیزگاران پیشوا گردان سوره فرقان، آیه ٧٤
فهرست
کاربران آنلاین
مهمانان آنلاین: 1

اعضای آنلاین: 0

کل اعضا: 5
جدیدترین عضو: hooman
آخرین مقالات
عزاداری ((م...
نامگذاری و...
تاسیس شهر س...
کما گیاه مح...
خواستگاری ...

خوش آمدید

آخرین مقالات
چهارشنبه سوم دی‌ماه کاروان تدبیر و امید در خراسان جنوبی/ وزیر صنایع دستی وکردشگری در سرایان
چهارشنبه سوم دی‌ماه کاروان تدبیر و امید در خراسان جنوبی/ وزیر صنایع دستی وکردشگری در سرایانخراسان جنوبی-رئيس جمهور چهارشنبه همين هفته به خراسان جنوبي سفر مي کند. استاندار خراسان جنوبي اين خبر خوش را در نشست مشورتي و خبري عنوان کرد و گفت: برنامه ها و هماهنگي هاي قبل از سفر رئيس جمهور در حال انجام است و استقبال رسمي در فرودگاه ،ديدار مردمي، برگزاري جلسه توسعه و سرمايه گذاري ،ديدار با علما، ايثار گران و نخبگان و جلسه شوراي اداري از جمله برنامه هاي دکتر روحاني در سفر به استان خواهد بود . «خدمتگزار» افزود: به وزرا هم ابلاغ شده است که هر يک به يکي از شهرستان هاي استان سفر کنند اين افراد علاوه بر حوزه کاري خود،نماينده دولت و رئيس جمهور هستند و براساس برنامه ريزي ها مهندس حجتي وزير جهاد کشاورزي به بشرويه، چيت چيان وزيرنيرو به خوسف، طيب نيا وزير اقتصاد ودارايي به زيرکوه، حجت الاسلام يونسي ، دستيار ويژه رئيس جمهور به درميان و حجت الاسلام انصاري معاون امور پارلماني رئيس جمهور هم به قاين خواهند رفت.

به گفته وي آخوندي وزير راه و شهرسازي به طبس، فاني وزير آموزش و پرورش به سربيشه، خليل نژاد معاون توسعه روستايي و مناطق محروم کشور به نهبندان و سلطاني فر رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري هم به سرايان سفر مي کنند . ........
یادواره شهداء عشایر بخش سه قلعه
یادواره شهداء عشایر بخش سه قلعهبمنظور گرامیداشت یاد و خاطره شهداء گرانقدر یادواره ای بدین منظور در روز چهارشنبه مورخ 26/9/93 در محل مسجد روستای گوشمیر برگزار گردید. این مراسم معنوی با حضور خانواده های معظم شهداء ، امام جمعه محترم سرایان-فرماندار محترم سرایان- معاونت محترم برنامه ریزی فرمانداری- بخشدار سه قلعه- فرمانده ناحیه بسیج شهرستان- و جمعی از مسئولین شهرستان و بخش و همچنین اهالی محترم روستای گوشمیر برگزار گردید. حجت الاسلام حاتمی سخنران این مراسم در خصوص قیام عاشورا و نشات گرفتن انقلاب اسلامی از این قیام مطالبی بیان داشت وی در خصوص برکات و آثار ارزنده قیام عاشورا مواردی ارائه کرد.
کاروان پیاده به مشهد رسیدند
کاروان پیاده به مشهد رسیدندکاروان پیاده امام رئوف شهر سه قلعه، صبح جمعه 28 آذرماه بسلامتی به مشهد الرضا رسیدند.
این کاروان پیاده که هفته پیش سفر خود را به مشهد آغاز نمود پس از طی مسیر 400کیلومتری سه قلعه مشهد با استقبال همشهریان عزیز مقیم مشهد وارد شهر مشهد گردید واز آنجا به زیارت بارگاه امام رضا (ع) رسیدند .این کاروان پیاده پس از شرکت در عزاداری رحلت پیامبر اکرم ص وامام رضا ع چهارشنبه به سه قلعه برخواهند گشت
ساماندهی بازار هفتگی شهر سه قلعه
ساماندهی بازار هفتگی شهر سه قلعهبازار هفتگی (یکشنبه بازار) شهر سه قلعه که قبلا در مسیر خیابان کوشش برپا می گردید به همت شهرداری سه قلعه واجاره زمین وانجام عملیات غرفه بندی وسقف بندی ساماندهی وبه مکان جدید انتقال یافت .این مکان که شامل 16 غرفه ومساحت 400متر مربع می باشد وجهت برپایی بازارهای هفتگی شهر سه قلعه احداث شده است مورد توجه وتقدیر شهروندان قرار گرفته است ونقش مهمی در تامین مایحتاج هفتگی هرسه قلعه دارد.
برگزاری مراسم اربعین حسینی
برگزاری مراسم اربعین حسینی همزمان با سایر مسلمانان جهان که در اربعین حسینی به عزاداری پرداختند، مردم شهر سه قلعه نیز با دسته روی عزاداری محبت خود را به اهل بیت عصمت و طهارت نشان دادند. این مراسم که با قرائت زیارت اربعین در محل هیئت ابوالفضلی شروع شد .سپس دسته های عزاداری شهر سه قلعه در قالب یک گروه به سمت امامزاده قاسم شهر سه قلعه حرکت نمودند ودر تجمع بزرگ دسته های عزاداری روستاههای حومه این امامزاده شرکت نمودند .برپایی مراسم سخنرانی وعزاداری ونماز جماعت ظهر از دیگر مراسم روز اربعین در محل امامزاده بود.همچنین جمع کثیری از مردم همراه با پیاده روی اربعین فاصله 9 کیلومتری سه قلعه تا امامزاده را با پای پیاده طی نمودند.
حرکت کاروان پیاده امام رئوف شهر سه قلعه
حرکت کاروان پیاده امام رئوف شهر سه قلعههمزمان با ایام اربعین کاروان پیاده امام رئوف شهر سه قلعه حرکت خودرا از سحرگاهان روز سه شنبه 18اذر به سمت مشهد مقدس آغاز نمود . برگزاري مراسم دعا و زيارت، نوحه خواني و عزاداري، زيارت امامزادگان مسير، از برنامه هاي جانبي کاروان است. اين کاروان پياده هر ساله به مشهد مقدس اعزام مي شوند با اين تفاوت که تعداد شرکت کنندگان در اين کاروان هر سال نسبت به گذشته افزايش مي يابد.
در کاروان پياده حرم امام رضا(ع) از تمامي سنين اعم از جوان و نوجوان و بزرگسال شرکت مي کنند که اين نشان از علاقه نسبت به ائمه اطهار(ع) در بين مردم شهر سه قلعه است.
بزر گداشت پنجمین سال برپایی نماز جمعه در شهر سه قلعه
اخباراولین نماز جمعه منطقه سه قلعه در 13آذرماه سال 1389به امامت حاج آقا صاحبی در مسجد جامع سه قلعه برگزار شد . وی به مدت سه سال این مسئولیت خطیر را بر عهده داشت حجت الاسلام زمانی(امام جمعه فعلی) دومین امام جمعه منطقه سه قلعه هستند .
نمازجمعه سه قلعه در حالی وارد ششمین سال اقامه آن می شود که به حول و قوه الهی با تمام کمبودها و مشکلات پیش رو به عنوان یک پایگاه مردمی در تمام عرصه ها و بزرگترین تجمع مردمی در هر هفته و میزبان عاشقان امامت ولایت است .ونقش مهمی در فرهنگ ومراسم شهر سه قلعه دارد

برچسب ها
سه قلعه پوشش ,حجاب قدیم زنان کویر سه قلعه عكس يادگاري از روز افتتاح اولين جاده سه قلعه بخشداری سه قلعه تهیه کشک یا قوروت شعفی سه قلعه نامگذاری ,نام شناسی سه قلعه طبیعت سه قلعه جهاد سه قلعه مسجد ارگ سه قلعه
تمام کلمات کلیدی
ورود
نام کاربری

گذرواژهآیا هنوز عضو نشده اید؟
برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید.

آیا گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
برای درخواست یک گذرواژه جدید اینجا را کلیک کنید.

تصاویر تصادفی

پیغامگیر
برای ارسال پیام باید وارد نام کاربری خود شوید.

پنج شنبه 13 آذر 1393 3:09

با سلام لطفا ثبت عضویت وبا ارسال عکس ومطالب ما را همراهی نماییدسه شنبه 11 آذر 1393 17:09

با سلام تشکر ..امیدواریم بتوانیم بهتر اطلاع رسانی نماییم


سه شنبه 11 آذر 1393 9:09

سلام برادر پيشدادي خسته نباشيد .خيلي وقته دلتنگ سه قلعه بوديم ولي سايت به روزي جهت اطلاع از سه قلعه نبود از اي