سایت اطلاع رسانی شهر سه قلعه - اخبار
چهار شنبه 05 خرداد 1395 16:03 (05 03 1395)
سایت اطلاع رسانی شهر سه قلعه


خوش آمدید

آخرین مقالات
 • چهار شنبه 01 بهمن 1393
  مراسم ختنه سوران
  مراسم ختنه سوران در كوير پسرها را در بين 4 تا 7 سالگي ختنه ميكنند پدر و مادر يك هفته قبل از مراس....
 • دو شنبه 17 آذر 1393
  عزاداری ((مرگ و نوا))
  ولی از آنجا که مردم کویر با هم الفت و مهربانی صمیمانه ای دارند مرگ در بینشان بسیار درد آور و نار....
 • دو شنبه 17 آذر 1393
  نامگذاری ونام شناسی سه قلعه
  سه قلعه را چرا به این نام می خواندند کسی به درستی نمی داند از طرفی در برخی از آثار و نوشته ها چو....
خانه هلال در شهر سه قلعه سرایان به بهره برداری رسید.
خانه هلال در شهر سه قلعه سرایان به بهره برداری رسید.

حسین اکبری، سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان سرایان گفت: ساختمان این خانه دارای 130 متر زیربنا و 2 هزار متر زمین است.
حسین اکبری، اعتبار هزینه شده برای خانه هلال را حدود 100 میلیون ریال اعلام کرد و افزود: با بهره برداری از این خانه حدود 5 هزار نفر جمعیت از مزایای آن بهره مند خواهند شد.
وی گفت: ساختار این مرکز شامل دو گروه بوده که گروه اول گروه آمادگی و عملیات امداد و نجات و گروه دوم گروه اعضا، داوطلبان و خدمات بشر دوستانه است که این گروه در قالب دو رده جوانان زیر 29 سال و داوطلبان بالای 29 سال فعالیت می کنند.
سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان سرایان افزود: خانه های هلال توسط اعضاء، داوطلبان، خیرین، نیکوکاران و واقفین اداره می شود و عضویت در این خانه ها افتخاری و داوطلبانه است .
وی ترویج صلح و نوع دوستی، ارتقای آگاهی های عمومی، جذب، سازماندهی و آموزش افراد ساکن در شهرها و روستاها، توانمندسازی افراد و جوامع محلی را از جمله اهداف خانه های هلال عنوان کرد.
اکبری، جذب و سازماندهی اعضاء و داوطلبان، ارائه آموزش های امدادی، کارگروهی و توانمندسازی، شناسایی دعوت و جذب خیرین داوطلب در روستاها و محلات، اجرای برنامه های بشر دوستانه و عام المنفعه در محلات و روستاها در قالب برنامه های مصوب را از مهمترین فعالیت های این مرکز اعلام کرد.

برگزاری همایش بزرگ روز بسیج عشایری در روستای زرین چاه سه قلعه
برگزاری همایش بزرگ روز بسیج عشایری در روستای زرین چاه سه قلعه

بمناسبت بیست ونهم اردیبهشت ماه روز بسیج عشایر صبح روز پنج شنبه مراسم ویژه ای با حضور اقشار مختلف مردم عشایر روستاهای بخش سه سه قلعه شهرستان سرایان وعشایر دیگر شهرها وروستاهای استان ومسئولین استانی وشهرستان وخانواده های معزز شهداء وروحانیون ائمه جمعه وجماعت وجمعی از بسیجیان خواهر وبرادر ، فرماندهان نواحی سپاه پاسداران سرایان ، درمیان ، بشرویه وفردوس وفرمانده انتظامی شهرستان سرایان در محل روستای عشایری زرین چاه از سوی ناحیه سپاه پاسداران شهرستان سرایان برگزارشد...........

درپایگاه داوطلبی شهر سه قلعه بیش از55واحدخون سالم اهدا شد.
درپایگاه داوطلبی شهر سه قلعه بیش از55واحدخون سالم اهدا شد.

سرپرست جمعیت هلال احمرشهرستان سرایان ازاهدای بیش از55واحدخون سالم توسط پایگاه داوطلبی شهر سه قلعه دراین هفته خبرداد.
اکبری بااشاره به اهداف جمعیت هلال احمردرحمایت اززندگی وسلامت انسانهاافزود:اهدای خون گونه ای دیگرازاهدای زندگی به همنوع است.
وی گفت:این برنامه خداپسندانه به مناسبت هفته هلال احمرتوسط داوطلبان این شهربرگزارشده است که توانسته 55واحدخون سالم به نیازمندان به فراورده های خون اهداکنند.
اوی ازاجرای طرح نیابت دراین هفته خبردادوافزود:این طرح باهدف دیدارودلجویی ازسالمندان وخانواده های بی بضاعت توسط واحدداوطلبان صورت گرفته است.

تحویل یک دستگاه آمبولانس به مرکز بهداشتی درمانی سه قلعه
تحویل یک دستگاه آمبولانس به مرکز بهداشتی درمانی سه قلعه

یک دستگاه آمبولانس به مناسبت گرامیداشت هفته سلامت به مرکز بهداشتی درمانی سه قلعه تحویل شد.
به گزارش خبرنگار خراسان جنوبی، همچنین به همین مناسبت مراسم پیاده روی خانوادگی با حضور مردم سه قلعه و مسئولان این بخش و شهرستان و مدیرکل بیمه سلامت استان از مقابل پایگاه بهداشت تا حسینیه این شهر برگزار و پیام دبیرکل سازمان جهانی بهداشت نیز قرائت شد.مدیر کل بیمه سلامت استان در این مراسم گفت: از سال 82 که یک بیمار به مرکز درمانی سه قلعه مراجعه کرد اما به دلیل نبودپزشک و آمبولانس در راه انتقال به شهر جان خود را از دست داد، پیگیری مسئولان برای اختصاص یک دستگاه آمبولانس به مرکز سه قلعه ادامه داشت تا این که در سال جاری این هدف به تحقق رسید و یک دستگاه آمبولانس به سه قلعه اختصاص یافت.دکتر «خوبان» سرانه ای که سال گذشته برای مردم سه قلعه به دانشگاه علوم پزشکی بیرجند پرداخت شد را 6 میلیارد ریال عنوان کرد.....ادامه مطلب

ایستگاه تحقیقاتی فرسایش باد برای اولین بار در کشور در منطقه سه قلعه
ایستگاه تحقیقاتی فرسایش باد برای اولین بار در کشور در منطقه سه قلعه

بمنظور استقرار ایستگاه فرسایش بادی در اراضی چاه کشاورزی قنات سه قلعه جلسه ای با حضور جناب آقای باستانی فر بخشدار سه قلعه ؛ جناب دکتر عظیم زاده مجری طرح فرسایش بادی – مهندس بیهقی سرپرست مرکز جهاد کشاورزی سه قلعه- مهندس اسعد نماینده پروژهrfldl و آقایان نجاری و پیشدادی مالکین زمین پیشنهادی جهت استقرار ایستگاه در محل بخشداری برگزار گردید . ابتدا آقای باستانی فر ضمن خیر مقدم به حضار و تقدیر و تشکر از مجری طرح و کشاوزان؛ درخصوص وضعیت اقلیمی منطقه و طوفانهای ماسه ای و خسارت ناشی از این طوفانها بر اراضی زراعی کشاورزان منطقه مطالبی بیان داشتند ایشان اهمیت این طرح را نیز متذکر شدند . در ادامه جناب دکتر عظیم زاده در خصوص پیامدهای ناشی از فرسایش بادی موارد بیان داشتند و اظهار داشتند امروزه فرسایش بادی بعنوان یک معضل در کشور مطرح می باشد این منطقه نیز دارای شرایط خاص خودش می باشد و از فرسایش بادی مستثنا نمی باشد . ایشان در خصوص نحوه استقرار ایستگاه و شرایط و کیفیت دستگاههای مستقر گزارشی جامعی ارائه کردند. سپس کشاورزان نیز نقطه نظرات و پیشنهادات خود در خصوص اجرای این طرح مطرح کردند .در پایان نیز پروژه ایستگاه فرسایش بادی سه قلعه با انجام عملیات نقشه برداری آغاز شد.

کویر زیبای سه قلعه نیازمند زیرساخت و توسعه امکانات
کویر زیبای سه قلعه نیازمند زیرساخت و توسعه امکانات

کویر زیبای سه قلعه با آسمان پرستاره اش یکی از کویرهای زیبای کشور می باشد که با توجه به موقعیت منحصربه فرد در نزدیکی به مراکز جمعیتی و راه های دسترسی شمال استان می تواند برای این منطقه منبع بسیار قوی و جذب کننده توریست و سرمایه باشد.
رئیس شورای اسلامی شهر سه قلعه می گوید : با توجه به شرایط بسیار نامساعد اشتغال و توسعه سه قلعه کویر سه قلعه می تواند یکی از شاخصه های توسعه این منطقه باشد. متاسفانه علی رغم حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی برای احداث و تجهیز اماکن اقامتی در کویر چه به صورت مدرن و چه به صورت سنتی در نزدیک به چهار منطقه در سطح کویر سه قلعه زیرساخت های لازم چون راه مناسب آنتن دهی شبکه های تلفن همراه برق و... شکل نگرفته است و گاهی اوقات با بارندگی کم راههای دسترسی به این مناطق زیبا غیرقابل استفاده می گردد.

آغاز سال 1395 مبارک باد
آغاز سال 1395 مبارک باد

جهان از باد نوروزی جوان شد
زهی زیبا که این ساعت جهان شد
شمال صبحدم مشکین نفس گشت
صبای گرم رو عنبر فشان شد
تو گویی آب خضر و آب کوثر
ز هر سوی چمن جویی روان شد
(عطار نیشابوری)

ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن سال 1395 هجری شمسی و آیین باستانی نوروری خوش برای تمامی شما همشهریان عزیز در داخل وخارج کشور,امیدورارم سالی که پیش روست برای شما پر از خیر و برکت توام با سلامتی, تندرستی و کامیابی باشد.
امیدوارم در سالی که به اتفاق پشت سر گذاشتیم توانسته باشم با ارائه اطلاع زسانی مناسب رضایت خاطر شما عزیزان را جلب نموده و توانسته باشم گامی در سطح اعتلای شهزم بردارم. ما برای آغازی دیگر مصمم هستیم واز تمام کسانی که به این نیت به شهرشان خدمت می کنند منت می پذیریم ،باشد که سهممان را آنگونه که باید ادا نماییم.
با تشکر جعفر پیشدادی

بانک مشاغل سه قلعه

در اندیشه فردایی بهتر هستیم

جوانان فارغ التحصیل و دانشجویان عزیز همشهری نسبت به تکمیل فرم کلیک نمایید

بانک مشاغل سه قلعه
ورود
نام کاربری

گذرواژهآیا هنوز عضو نشده اید؟
برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید.

آیا گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
برای درخواست یک گذرواژه جدید اینجا را کلیک کنید.

تصاویر تصادفی
تبلیغات
7Learn

پیغامگیر
برای ارسال پیام باید وارد نام کاربری خود شوید.

شنبه 18 مهر 1394 20:07

سلام در صورت امکان سعی کنید سایت رو مانند سالهای قبل فعال کنید و اخبار روزانه شهر را در سایت قرار دهید.
دو شنبه 31 فروردين 1394 12:01

با عرض سلام خدمت تمامی همشهریان عزیز گالری عکس سه قلعه راه اندازی شد! منتظر عکس های زیبایتان هستیم www.3castel.ir

جمعه 07 فروردين 1394 3:01

سلام به مسئولین سایت و با تشکر از عکس های قدیمی سه قلعه. درخواست داشتم که عکس مرحوم کربلایی غلامحسین اشرف زاده
سه شنبه 04 فروردين 1394 9:01

پا را دوست دارم

سه شنبه 04 فروردين 1394 9:01

سلام علیکم سه قلعه گر به جز ویران سرا نیست من آن ویران سرا را دوست دارم به شوق خار و صحرا های خشکش من این فرسوده