سایت اطلاع رسانی شهر سه قلعه - اخبار
پنج شنبه 12 شهريور 1394 20:06 (12 06 1394)

همه علم ها روز قیامت وبال است مگر علمی که بدان عمل کنند»نهج الفصاحه حدیث شماره ٢١٦٨
فهرست
کاربران آنلاین
مهمانان آنلاین: 1

اعضای آنلاین: 0

کل اعضا: 9
جدیدترین عضو: 3castle
آخرین مقالات
مراسم ختنه ...
عزاداری ((م...
نامگذاری و...
تاسیس شهر س...
کما گیاه مح...

خوش آمدید

آخرین مقالات
بازدید مدیر کل مناطق نمونه گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور از سایت رصد گاه, کویر و بناهای تاریخی سه قلعه
بازدید مدیر کل مناطق نمونه گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور از سایت رصد گاه, کویر و بناهای تاریخی سه قلعهمهندس تاجیک مدیر کل مناطق نمونه گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور ,حجت الاسلام والمسلمین نجمی پور امام جمعه محترم شهرستان سرایان,مهندس کریمی فرماندار شهرستان,مهندس عربی معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی خراسان جنوبی , مهندس باستانی فر بخشدار سه قلعه,آقای عرب ریاست اداره میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری شهرستان ,بیهقی سرپرست شهرداری سه قلعه, اعضاء محترم شورای اسلامی شهر سه قلعه و جمعی از مسئولین بخش و شهر سه قلعه از سایت رصدگاه, کویر و بناهای تاریخی سه قلعه بازدید و یک شب به یاد ماندنی را در سایت رصد گاه سه قلعه سپری کردند.در این بازدید مهندس تاجیک مدیر کل مناطق نمونه گردشگری ضمن ابراز خرسندی از حضور در کویر زیبا و پر ستاره سه قلعه قول مساعد نسبت به تامین زیرساختهای کویر و سایت رصد گاه سه قلعه را دادند.
افتتاح 6 طرح عمرانی به ارزش شش میلیارد و هفتصد میلیون تومان
افتتاح 6 طرح عمرانی به ارزش شش میلیارد و هفتصد میلیون توماندر دومین روز از هفته دولت 6 طرح عمرانی با اعتباری بالغ بر 6 میلیارد و 700 میلیون ریال در بخش سه قلعه افتتاح شد.

افتتاح ترمینال ضبط پسته دوست اباد با اعتبار 418میلیون تومان ، افتتاح پایگاه بهداشتی سه قلعه با اعتبار 169میلیون تومان وافتتاح گلزار شهدای روستایی کامرود ، استخر ذخیره آب از جمله این طرحهاست که باحضور فرماندار ومسئولین بخش وشهرستان افتتاح شد.
رفع مشکلات سه قلعه سرمايه گذار خصوصي مي خواهد
اخبارخراسان جنوبی-براي رفع مشکلات بخش سه قلعه سرايان بايد سرمايه گذار خصوصي جذب شود.

نماينده مردم فردوس، سرايان، بشرويه و طبس در جمع مردم سه قلعه گفت: وظيفه من ارائه مشکلات مردم به دستگاه هاي اجرايي بالاتر است.

«عبدا...زاده» در زمينه دامداري و کشاورزي در سه قلعه با بيان اين که روش و شيوه اي اشتباه در منطقه به کار گرفته شده است، افزود: آب يک سرمايه بزرگ است اما توليدات در سه قلعه ارزش آب مصرف شده را ندارد.

به گفته وي، دولت سياست ايجاد کارخانه و صنعت را ندارد و مشکل اشتغال جوانان و رصدگاه سه قلعه تنها با همت و جذب بخش خصوصي رفع مي شود.

وي با بيان اينکه هر ماه 3 هزار و 500 ميليارد تومان يارانه واريزي کشور است افزود : پرداخت اين رقم يارانه به مردم اشتغال ايجاد نمي کند بلکه باعث کاهش توليد و افزايش بيکاري در کشور مي شود...............ادامه مطلب
نمايندگي اداره هاي مورد نياز در سه قلعه وجود ندارد
اخبارمايندگي اداره هاي ضروري و مورد نياز مردم در سه قلعه سرايان وجود ندارد.

عضو شوراي اسلامي سه قلعه در گفت و گو با «خراسان جنوبي» گفت: با گذشت يک دهه از ارتقاي سه قلعه به بخش هنوز هيچ نمايندگي از اداره هاي مورد نياز مردم در مرکز بخش راه اندازي نشده است.

«جواد زينلي» افزود: با اينکه 90 درصد عشاير سرايان در سه قلعه ساکن هستند اما نمايندگي اين اداره در سه قلعه وجود ندارد و عشاير براي انجام کارهاي اداري خود مجبور به رفتن به مرکز شهرستان هستند. وي ايجاد نمايندگي منابع طبيعي و آبخيزداري، بهزيستي و کميته امداد امام خميني(ره) با توجه به پراکندگي روستاها و فاصله 70 تا 80 کيلومتري آن ها تا مرکز شهرستان را از ديگر نيازها و تقاضاي مردم سه قلعه عنوان کرد.

وي مشکلات بخش سه قلعه را تداوم خشکسالي، ضعيف شدن کشاورزي، شوري زياد آب و تعطيل شدن دامداري ها و مهاجرت عشاير به ديگر نقاط دانست.
کاهش کشاورزي سه قلعه به يک بيستم
کاهش کشاورزي سه قلعه به يک بيستمخراسان جنوبی-بحران آب در سرايان باعث شده است 15 هزار فرصت شغلي فصلي در کشت پنبه از دست برود با توجه به مديريت بحران آب با ايجاد کنتورهاي هوشمند و... تداوم استفاده از روش هاي سنتي آبياري ممکن نيست. از طرفي کم کاري ها در اجراي سيستم هاي آبياري نوين در سرايان پسته کاران و ديگر کشاورزان را با مشکلات بسياري مواجه کرده است.
نماينده کشاورزان شهر سه قلعه هم با بيان اينکه در پي نصب کنتورهاي هوشمند با کمبود شديد آ‌ب مواجه هستيم توضيح مي دهد: مسئولان بايد زيرساخت ها را مهيا و روش هاي کشاورزي جديد را براي کشاورزان معرفي کنند تا کشاورزان با کاهش آب بتوانند به امرار معاش ادامه دهند در غير اين صورت با 5 يا10 ليتر آب نمي شود ادامه حيات کشاورزي را تضمين کرد....ادامه مطلب
وعده ها براي حل مشکلات «راويج»
اخباراعضاي شوراي اسلامي شهر سه قلعه براي پيگيري و رفع مشکلات روستاي عشايري «راويج» قول دادند.

روستاي راويج با 10 خانوار جمعيت فصلي و 5 خانوار جمعيت دائم يکي از روستاهاي عشايري بخش سه قلعه در فاصله تقريبي 28 کيلومتري جنوب اين شهر است که در دهستان دوکوهه قرار دارد. «فرهادي» از ساکنان اين روستا مي گويد: چند سال قبل پنل هاي خورشيدي در اين روستا نصب شد اما روشنايي در اين منطقه شکل نگرفته است. توفان هاي تابستاني به دليل خشکسالي هاي ممتد باعث از بين رفتن مراتع شده و شرايط را براي زيستن سخت کرده است

وي همچنين بزرگ ترين مشکل اين روستا را نبود تامين علوفه به قيمت مناسب و اين که هيچ تضميني براي خريد محصولات از جمله گوشت قرمز وجود ندارد، عنوان مي کند.

وي از دولت تقاضاي خريد تضميني محصولات دامداران مانند سال هاي قبل و جلوگيري از واردات محصولاتي که در کشور توليد مي شود را دارد.
مسئولان قول کمک دادند
در پيگيري «خراسان جنوبي» براي رفع مشکلات اين روستا، اعضاي شوراي اسلامي شهر و مسئولان شورا قول پيگيري مشکلات و خواسته هاي ساکنان اين روستا را دادند. همچنين «زينلي» عضو شوراي اسلامي شهر گفت: اين روستا مي تواند از جاذبه هاي گردشگري بخش سه قلعه باشد.
بحران آب کوره هاي آجرپزي را مي برد
بحران آب کوره هاي آجرپزي را مي بردخراسان جنوبی--کوره هاي آجرپزي سه قلعه ديگر مثل گذشته داغ نيست. حرارت کوره ها هر روز با وجود مشکلات جديد کمتر مي شود.

کمبود شديد آب اين سال ها ترس از خاموشي را به جان صاحبان کوره ها انداخته است به طوري که تبعات ناشي از بحران آب و دشت بحراني شهرستان سرايان بر مشکلات کوره داران سه قلعه افزوده است و 3کوره باقي مانده از مجموع 17 کوره موجود در اين بخش را تا آستانه تعطيلي برده است.

خبر مسئول شوراي اسلامي شهر سه قلعه خوشايند نيست؛ او از اقدام جديد آب منطقه اي و پلمب چاه هاي آبي که در کوره هاي آجرپزي وجود دارد خبر مي دهد و از اعتراض شديد کوره داران مي گويد. «زينلي» مي افزايد: با توجه به بحث هدفمندي يارانه ها و گراني سوخت از 17 کوره فعال در بخش سه قلعه در حال حاضر فقط 3 کوره فعال است و در بازديد مسئولان شرکت آب منطقه اي از اين کوره ها تاکيد بر پلمب چاه هاي آب در کوره ها شده است و اين که بايد آب مصرفي کوره ها از محل چاه تجميعي تامين شود.............ادامه مطلب

برچسب ها
معادن بنتونیت،سه قلعه خشکسالی،کوره،سه قلعه،عشایر،معیشت توانمندیهای بانوان ،سه قلعه مسجد ارگ سه قلعه اولین شهید شهر سه قلعه برابر زلزله شهر سه قلعه مانور ایمنی عزاداری ((مرگ و نوا)) سه قلعه سه قلعه نمازجمعه ، شهر سه قلعه حسامی
تمام کلمات کلیدی
ورود
نام کاربری

گذرواژهآیا هنوز عضو نشده اید؟
برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید.

آیا گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
برای درخواست یک گذرواژه جدید اینجا را کلیک کنید.

تصاویر تصادفی
تبلیغات
7Learn

پیغامگیر
برای ارسال پیام باید وارد نام کاربری خود شوید.

دو شنبه 31 فروردين 1394 12:01

با عرض سلام خدمت تمامی همشهریان عزیز گالری عکس سه قلعه راه اندازی شد! منتظر عکس های زیبایتان هستیم www.3castel.ir

جمعه 07 فروردين 1394 3:01

سلام به مسئولین سایت و با تشکر از عکس های قدیمی سه قلعه. درخواست داشتم که عکس مرحوم کربلایی غلامحسین اشرف زاده
سه شنبه 04 فروردين 1394 9:01

پا را دوست دارم

سه شنبه 04 فروردين 1394 9:01

سلام علیکم سه قلعه گر به جز ویران سرا نیست من آن ویران سرا را دوست دارم به شوق خار و صحرا های خشکش من این فرسوده

پنج شنبه 13 آذر 1393 3:09

با سلام لطفا ثبت عضویت وبا ارسال عکس ومطالب ما را همراهی نمایید