سایت اطلاع رسانی شهر سه قلعه - اخبار
پنج شنبه 02 فروردين 1397 15:01 (02 01 1397)
سایت اطلاع رسانی شهر سه قلعه


خوش آمدید

آخرین مقالات
 • چهار شنبه 01 بهمن 1393
  مراسم ختنه سوران
  مراسم ختنه سوران در كوير پسرها را در بين 4 تا 7 سالگي ختنه ميكنند پدر و مادر يك هفته قبل از مراس....
 • دو شنبه 17 آذر 1393
  عزاداری ((مرگ و نوا))
  ولی از آنجا که مردم کویر با هم الفت و مهربانی صمیمانه ای دارند مرگ در بینشان بسیار درد آور و نار....
 • دو شنبه 17 آذر 1393
  نامگذاری ونام شناسی سه قلعه
  سه قلعه را چرا به این نام می خواندند کسی به درستی نمی داند از طرفی در برخی از آثار و نوشته ها چو....
موافقت با ایجاد مرکز بهداشتی درمانی شبانه روزی سه قلعه
موافقت با ایجاد مرکز بهداشتی درمانی شبانه روزی سه قلعه

بعد از 15سال پیگیری مرکز بهداشتی درمانی سه قلعه شبانه روزی می شود.
«زینلی» رییس شورای اسلامی سه قلعه با اشاره به پیگیری های 15ساله برای شبانه روزی شدن مرکز بهداشتی درمانی سه قلعه گفت : درگذشته مسئولان وقت مانند شبکه بهداشت شهرستان ،فرماندار و مسئولان محلی شوراها پیگیری زیادی کردند حتی در سفر وزیر قبلی مرکز درمانی سه قلعه و 16 درمانگاه استان مجوز شبانه روزی گرفت اما اجرایی نشدچون مسئولان وقت دانشگاه علوم پزشکی همه این مراکز را دارای صلاحیت شبانه روزی نمی دانستند اما بالاخره پس از پیگیری های فراوان در سال جاری این مجوز دریافت شد.
وی افزود : به دلایلی مانند پارامتر جمعیت تاکنون این مهم برآورده نشد اما در پیگیری مسئولان تاکید شد که سه قلعه منطقه ای دورافتاده با وسعت خیلی زیاد و دارای روستاهای محروم و همچنین سکونتگاه‌های فصلی عشایری است که در فاصله های متفاوت تا شعاع 70 کیلومتری سه قلعه قرار دارد.
«زینلی» با اشاره به پارامترهایی چون وسعت زیاد ، محرومیت منطقه ، دوری از مراکز برخوردار و حضور گردشگران در منطقه؛ شبانه روزی شدن این مرکز را ضروری عنوان کرد و گفت: در شورای جدید در دیدارهای حضوری با مسئولان وزارتخانه در تهران ، معاون وزیر بهداشت ، مسئولان دانشگاه علوم پزشکی در بیرجند و شبکه بهداشت شهرستان این مطلب به صورت کتبی و شفاهی عنوان شده است.
رییس شورای اسلامی شهر سه قلعه تاکید کرد: درمسیر سه قلعه- بیرجند مرکز درمانی مجهز وجودندارد و گردشگران منطقه نیز می توانند از امکانات این مرکز بهره مند شوند.

به مناسبت هفته دولت نمايندگي خدمات بهزيستي شهرسه قلعه افتتاح ومورد بهره برداری قرار گرفت.
به مناسبت هفته دولت نمايندگي خدمات بهزيستي شهرسه قلعه افتتاح ومورد بهره برداری قرار گرفت.

حيمي معاون پشتيباني اداره كل بهزيستي خراسان جنوبي در مراسم افتتاح نمایندگی خدمات بهزیستی شهرسه قلعه گفت: اين نماينديگي در ابتدا به عنوان مجتمع خدمات بهزيستي شهيد بهشتي در سال 61 افتتاح شده و به مدت28 سال در ساختمان استيجاري با تعداد 3 نيرو فعاليت نموده .
وي ضمن تقدير از وراث مرحومه مرضيه فيضي و شهيد اسماعيل كفشي جهت اهداي زمين مجتمع افزود: در سال 86 باتصويب اعتبار ساخت ساختمان مجتمع با زيربناي 300 متر مربع( 200 متر ساختمان اداري و 100 متر مربع انبار ) با اهداي زمين توسط خيرين محترم و خريد 86 متر زمين شروع به كار پروژه كليك خورد.
وی هزينه كرد ساخت پروژه (مجتمع) 1500 ميليون ريال عنوان كرد وافزود واکنون شاهد افتتاح این مرکز می باشیم.
سيد مصطفي مهرداد رئيس اداره بهزيستي شهرستان سرايان در ادامه افزود: در سال 92 با قول آقاي اكبري مطلق مدیر وقت اداره كل بهزيستي خراسان جنوبي و پيگيري هاي شوراي شهر سه قلعه و در اواخر سال 94 با پيگيري مجدانه جناب آقاي دكتر عزيزي مدير محترم اداره كل بهزيستي خراسان جنوبي در هفته دولت راه اندازي شد.
وی گفت: با توجه به جمعيت قريب به 8000 نفر بخش سه قلعه پيش بيني مي شود تعداد 1800 نفر از خدمات بهزيستي بهره مند شوند.
.....

مجتمع فرهنگی هنری سه قلعه با حضور محبی ، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان افتتاح شد.
مجتمع فرهنگی هنری سه قلعه با حضور محبی ، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان افتتاح شد.

فاز یک مجتمع فرهنگی و هنری سه قلعه شهرستان سرایان همزمان با هفته دولت با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان،امام جمعه سه قلعه،فرماندار و سایر مسئولین شهرستان سرایان و بخش سه قلعه افتتاح شد.

در حاشیه این مراسم مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان گفت: هدف از راه اندازی مجتمع فرهنگی و هنری سه قلعه؛ایجاد انگیزه در هنرمندان و رشد استعدادهای بالقوه هنری این قشر با توجه به پتانسیلها و استعدادهای هنری در بخش سه قلعه است.

محبی، ضمن رضایت از حضور فعال هنرمندان در حوزه های مختلف،اظهار امیدواری کرد؛با راه اندازی این مرکز ما شاهد رشد و پیشرفت هنرمندان این خطه از شهرستان سرایان نیز باشیم.

در ابتدای این مراسم رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سرایان ضمن ارائه گزارشی، گفت: کلنگ این مجموعه با مساعدت و همکاری خیر عزیز مرحوم احمد حسامی و مسئولین شهر سه قلعه شروع وسپس با تخصیص اعتبارات دولتی فاز اول مجتمع مذکور با زیر بنای ٥٠٠متر مربع که شامل قسمت اداری و آموزشی است؛تکمیل شد.....................ادامه مطلب

افتتاح ۱۶ پروژه در بخش سه قلعه همزمان با هفته دولت
اخبار

مهندس باستانی فر بخشدار سه قلعه ضمن تبریک هفته دولت, اقدامات دولت تدبیر و امید را در اختصاص اعتبارات به دهیاری ها و شهرداری ها بی نظیر دانست و و از افتتاح ۱۶ پروژه با اعتباری بالغ بر سی و یک میلیاردو پانصد و دو میلیون ریال در بخش سه قلعه خبر داد.بر همین اساس در پنجمین روز از هفته دولت پروژه هایی به شرح ذیل در بخش سه قلعه افتتاح خواهد شد.
۱- افتتاح مسجد روستای چاه غیاث با اعتبار ۱,۳۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
۲- اجرای طرح هادی روستای چاه غیاث با اعتبار۲۹۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
۳- اقامتگاه گردشگری حسا سه قلعه با اعتبار ۱,۰۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
۴- افتتاح مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد سه قلعه با اعتبار ۱,۳۷۲,۰۰۰,۰۰۰ ریال
۵-آسفالت معابر شهری سه قلعه با اعتبار ۱۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
۶-احداث پارک محله در سه قلعه با اعتبار ۶۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
۷-افتتاح نمایندگی دفتر بهزیستی در سه قلعه با اعتبار۱,۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
۸-افتتاح واحد نیکوکاری کمیته امداد در سه قلعه با اعتبار۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
۹- افتتاح طرح عمرانی کمیته امداد با اعتبار۲,۸۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
۱۰-افتتاح طرح هادی روستاهای دوست آباد , زنگوئی و شهرک شهید دستغیب و چاه غیاث با اعتبار۵,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
۱۱- افتتاح توسعه شبکه برق دوست آباد با اعتبار ۱۸۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
۱۲- افتتاح مرکز جامع خدمات جامع سلامت روستایی ,روستای دوست آباد با اعتبار ۶۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
۱۳-افتتاح غسالخانه روستای چاه تریخی با اعتبار۳۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
۱۴- افتتاح طرح خود اشتغالی با اعتبار۳۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
۱۵-افتتاح انتقال اب جهاد کشا ورزی سه قلعه با اعتبار۲,۰۱۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
۱۶- افتتاح آبیاری کم فشار سفید باران با اعتبار۱,۴۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
لازم به ذکر است در سفر وزیر محترم بهداشت در مورخ ۹۵/۶/۴ به شهرستان سرایان قول مساعد در خصوص شبانه روزی شدن مرکز بهداشت شهر سه قلعه از سوی وزیر محترم بهداشت جناب آقای دکتر قاضی زاده هاشمی داده شد

نگاه بی تفاوت به خروج 20 هزار دام
نگاه بی تفاوت به خروج 20 هزار دام

خزاسان جنوبی- 2 سال است صندوق توسعه ملی برای بخش دامپروری که 50 درصد اشتغال حوزه کشاورزی را به خود اختصاص داده است تسهیلاتی ارائه نمی کند و این موضوع دامداران و عشایر شهرستان سرایان را با شرایط سختی مواجه کرده طوری که خیلی از آن ها با وجود تداوم خشکسالی و فقر مراتع ، در سال جاری در وضعیت بسیار نگران کننده ای هستند و بسیاری از دامداران توانایی نگهداری دام هایشان را ندارند و اقدام به فروش آن ها کرده اند.
آن طور که یک مقام آگاه در جهاد کشاورزی این شهرستان می گوید: در شرایط کنونی به دلیل فقر شدید مراتع 3 هزار و 700 بهره‌بردار حوزه دام شهرستان به شدت تحت فشار هستند و از سال گذشته تا کنون شاید بیش از 20 هزار راس دام مولد از شهرستان خارج شده است.
وی به مسئولان و متولیان تاکید می کند: با برنامه ریزی و اولویت بندی مسائل، رفع مشکلات این قشر مولد را در اولویت قرار دهند..............

یادواره شهدای شهرسه قلعه شهرستان سرایان تحت عنوان آبروی محله برگزارشد
یادواره شهدای شهرسه قلعه شهرستان سرایان تحت عنوان آبروی محله برگزارشد

یادواره شهدای شهرسه قلعه شهرستان سرایان تحت عنوان آبروی محله بنام شهید سیدمحمد شعفی شب گذشته با حضور اقشار مختلف شهر سه قلعه ومسئولین شهرستان واستان وخانواده های معظم شهداء از سوی حوزه مقاومت شهید نورعلی شوشتری با همکاری بنیاد شهید وامورایثارگران در مقابل منزل شهید شعفی برگزارشد .در این یادواره که با مداحی مداحان اهل البیت (ع) واجرای برنامه های معنوی همراه بود حجه الاسلام لطفیان مدیر کل سازمان تبلیغات استان خراسان جنوبی بعنوان سخنران این یادواره در سخنانی اظهار داشت که در جهان کنونی دین باوری ودین مداری ، پرهیز از گناه واشتباه وتحت تاثیر قرار گرفتن فضاهای مجازی وماهواره را مهمترین خواسته شهداء از نسل امروز دانست...........

بازار شب در شهر سه قلعه راه اندازی شد
بازار شب در شهر سه قلعه راه اندازی شد

هروی --به مناسبت ماه مبارک رمضان اولین شب بازار سه قلعه به همت شرکت تعاونی تلاش ماندگار زنان سه قلعه و با همکاری شهرداری و شورای شهر در محل بازارچه شهرداری افتتاح شد.
مدیرعامل شرکت تعاونی تلاش ماندگارزنان سه قلعه که به تازگی این مسئولیت را پذیرفته در این رابطه گفت : باتوجه به اینکه در شب های ماه مبارک رمضان اکثر مردم شهر تا سحر بیدار هستند و باتوجه به نیاز به یک بازار برای عرضه محصولات شرکت، ایده شب بازار را مطرح و با پیگیری و هماهنگی های انجام شده موفق به راه اندازی این بازار برای اولین بار در سه قلعه و احتمالا شهرستان شدیم.
سعیدی گفت : در این بازار شبانه که بعد از افطار تا ساعت 24 و به مدت یک هفته دایر می باشد محصولات شرکت مانند تولیدات عشایر سه قلعه مثل کشک زرد، بلغور و بلغور شیر، گیاهان دارویی و تولیدات دیگر شرکت با تخفیف ویژه تا 40 درصد به فروش می رسد.علاوه بر این از فروشندگان سطح شهر در اصناف مختلف نیز تقاضای همکاری شده که برخی دعوت ما را پذیرفته و غرفه های لوازم خانگی عروسک بافی و گل و گیاه و فروش کتاب نیز با تخفیف مناسب راه اندازی شده است.
ادمه مطلب

بانک مشاغل سه قلعه

در اندیشه فردایی بهتر هستیم

جوانان فارغ التحصیل و دانشجویان عزیز همشهری نسبت به تکمیل فرم کلیک نمایید

بانک مشاغل سه قلعه
ورود
نام کاربری

گذرواژهآیا هنوز عضو نشده اید؟
برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید.

آیا گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
برای درخواست یک گذرواژه جدید اینجا را کلیک کنید.

تبلیغات
7Learn

پیغامگیر
برای ارسال پیام باید وارد نام کاربری خود شوید.

دو شنبه 18 مرداد 1395 5:05

سلام.وقت بخیر.آیا امکانش هست که من رو به دوستانی که در زمینه فروش سنگهای قیمتی فعال هستند ارتباط بدید؟شماره تل

شنبه 18 مهر 1394 20:07

سلام در صورت امکان سعی کنید سایت رو مانند سالهای قبل فعال کنید و اخبار روزانه شهر را در سایت قرار دهید.
دو شنبه 31 فروردين 1394 12:01

با عرض سلام خدمت تمامی همشهریان عزیز گالری عکس سه قلعه راه اندازی شد! منتظر عکس های زیبایتان هستیم www.3castel.ir

جمعه 07 فروردين 1394 3:01

سلام به مسئولین سایت و با تشکر از عکس های قدیمی سه قلعه. درخواست داشتم که عکس مرحوم کربلایی غلامحسین اشرف زاده
سه شنبه 04 فروردين 1394 9:01

پا را دوست دارم