سایت اطلاع رسانی شهر سه قلعه - اخبار
جمعه 06 آذر 1394 19:09 (06 09 1394)
سایت اطلاع رسانی شهر سه قلعه


خوش آمدید

آخرین مقالات
 • چهار شنبه 01 بهمن 1393
  مراسم ختنه سوران
  مراسم ختنه سوران در كوير پسرها را در بين 4 تا 7 سالگي ختنه ميكنند پدر و مادر يك هفته قبل از مراس....
 • دو شنبه 17 آذر 1393
  عزاداری ((مرگ و نوا))
  ولی از آنجا که مردم کویر با هم الفت و مهربانی صمیمانه ای دارند مرگ در بینشان بسیار درد آور و نار....
 • دو شنبه 17 آذر 1393
  نامگذاری ونام شناسی سه قلعه
  سه قلعه را چرا به این نام می خواندند کسی به درستی نمی داند از طرفی در برخی از آثار و نوشته ها چو....
کشف آثار تاریخی در جنوب شهرسه قلعه
اخبار

انجام عملیات حفاری توسط شرکت برق سه قلعه به کشف تاریخ گمشده این شهر انجامید.
بخشدار سه قلعه در گفت و گو با «خراسان جنوبی» از کشف شهر تاریخی سه قلعه خبر داد و گفت: این کشف مهم به دنبال عملیات حفاری شرکت برق در 3 کیلومتری جنوب این شهر در محوطه ای 70 هکتاری انجام شد. «باستانی فر» افزود: با توجه به سونداژهایی که توسط اداره برق در محوطه مورد نظر ایجاد شده بود یکی از سونداژها به دیواره آجری و قدیمی در عمق 2 متری که در جهت شرقی-غربی و با آجر و ملات گچ ساخته شده، برخورد کرد و کارگران متوجه موضوع شدند و پس از حضور کارشناسان و بازرسی منطقه مشخص شد محدوده مورد نظر یک بنا یا شهر تاریخی است.
بخشدار سه قلعه به نقل از کارشناس باستان شناسی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان عنوان کرد: ماهیت دقیق بنا هنوز مشخص نیست و پیشینه تاریخی دیوار احتمالا به دوره مغول (ایلخانی) مربوط است.
وی ادامه داد: در این منطقه همچنین سفالینه های زیادی یافت شده که مربوط به قرن سوم و چهارم هجری قمری تا دوره قاجار است و تراکم سفالینه ها بیشتر مربوط به دوران مغول است. به گفته وی، نکته قابل توجه وجود ابزار و دورریزهایی سنگی در محوطه است که تعلق آن به دوره خاصی از تاریخ را نمی توان تعیین کرد اما نشان از اهمیت محوطه و همچنین استقرار در بخش های جنوبی تر دشت سرایان در دوره پیش از تاریخ دارد.
وی این کشف را یک فرصت طلایی برای صنعت گردشگری سه قلعه دانست.

اعزام كاروان زيارتي ابا عبدا... الحسين (ع) جهت خدمت زسانی به پیاده روی اربعین
اعزام كاروان زيارتي ابا عبدا... الحسين (ع) جهت خدمت زسانی به پیاده روی اربعین

مراسم بدرقه كاروان زيارتي ابا عبدا... الحسين (ع) در روز شنبه مورخ ۹۴/۸/۳۰ با حضور آقاي باستاني فربخشدار سه قلعه, آقاي خطيب شهردار سه قلعه, فرمانده حوزه مقاومت بسيج مالك اشتر سه قلعه و شوراي اسلامي و جمعي از مردم عزيز شهر سه قلعه از محل تقاطع خيابان امام خميني(ره) و خيابان ولي عصر(عج) برگزار گرديد.در اين كاروان بيش از ۲۰ نفر از شهروندان سه قلعه حضور داشتند كه به منظور خدمات رساني و پذيرايي از زائرين ابا عبدا... الحسين(ع) عازم نجف اشرف شدند.
قابل ذکر است که شهرستان سرایان 4 موکب در مسیر پیاده روی اربعین دارد که یک موکب مربوط به شهر سه قلعه می باشد

برگزاری تودیع ومعارفه شهردار جدید سه قلعه
برگزاری تودیع ومعارفه شهردار جدید سه قلعه

فرماندار سرايان در آئين توديع ومعارفه شهردار سه قلعه گفت : مسئوليت ومديريت امانت ووديعه الهي هستند كه به ماداده شده اند وقرار نيست هميشگي باشند ولي آنچه هميشه خواهد ماند اثرات ارزشمندي است كه در قالب خدمت به مردم ارائه گردد لذا پذيرفتن مسئوليت بايد سبب شود مهندسي رفتار ما بر مبناي خدمت بدون منت به مردم باشد . . «كريمي » در ادامه به اوضاع كنوني جامعه اشاره كرد وافزود : خوشبختانه با ترسيم نقشه راه در سال جاري توسط مقام معظم رهبري امروزه همبستگي ميان دولت وملت وجود دارد . وي سپس به ويژگيهاي شهر ايده آل اشاره كرد وگفت : شهر ايده آل شهري است كه مردم در آن احساس امنيت وآسايش كنند ودر چنين شهري رفاه وتحرك وجود خواهد داشت لذا بايد خدمات را طوري در جامعه فراهم كنيم كه جوابگوي نيازهاي مردم باشد . وي مديريت شهري را يكي از مشكل ترين نوع مديريتها برشمرد وافزود : مديريت شهري نيازمند مديريت ادراكي جهت تجزيه وتحليل وضعيت موجود ومهارت انساني واجتماعي به منظور شناسايي انديشه ها وجلوگيري از زيرزميني شدن انديشه هاست . وي در پايان خواستار استفاده شهرداران واعضاي شوراهاي اسلامي از مشاورين ومتخصين در امور مختلف شد . در اين جلسه «خطيب » بعنوان شهردار جديد سه قلعه معرفي واز خدمات آقاي «مطلبي پور » شهردار سابق اين شهر تجليل شد .

بررسي مشكلات سرمايه گذاران كوير نوردي و گردشگري بخش سه قلعه
بررسي مشكلات سرمايه گذاران كوير نوردي و گردشگري بخش سه قلعه

جلسه اي با حضور مهندس كريمي فرماندار شهرستان سرايان؛مهندس باستاني فربخشدار سه قلعه؛ مهندس سليماني مديرت جهاد كشاورزي شهرستان سرايان؛ مرادي رياست منابع طبيعي و آبخيز داري شهرستان سرايان؛ عرب رياست اداره ميراث فرهنگي و گردشگري شهرستان سرايان و تعدادي از سرمايه گذاران بخش گردشگري و كوير نوردي سه قلعه در محل فرمانداري شهرستان برگزار گرديد. دراين جلسه مهمترين مشكلات سرمايه گذاران بررسي و فرماندار دستورات لازم جهت همكاري بيشتر ادارات مربوطه با سرمايه گذاران براي برطرف كردن مشكلات را صادر كردند.

مراسم افتتاحيه المپياد ورزشي درون مدرسه اي آموزشگاه ابتدايي سوم شعبان(برادران مددي) شهر سه قلعه برگزار شد
مراسم افتتاحيه المپياد ورزشي درون مدرسه اي آموزشگاه ابتدايي سوم شعبان(برادران مددي) شهر سه قلعه برگزار شد

المپياد ورزشي درون مدرسه اي آموزشگاه ابتدايي سوم شعبان(برادران مددي) شهر سه قلعه با حضور مهندس كريمي فرماندار شهرستان سرايان؛مهندس باستاني فر بخشدار سه قلعه ؛ آقاي مقدس از اداره كل آموزش و پرورش استان؛ جناب سرهنگ برادران فرماندهي انتظامي شهرستان سرايان؛ كسمايي مديريت آموزش و پرورش شهرستان سرايان و جمعي از مسئولين شهرستان سرايان و بخش سه قلعه در محل سالن ورزشي جهان پهلوان تختي شهر سه قلعه برگزار شد. اين مراسم ابتدا با تلاوت قرآن كريم آغاز و سپس دانش آموزان با اجراي حركات ورزشي مثل ژيمناستيك؛حركت با حلقه؛اسكيت؛ اجراي چند بازي محلي و اجراي سرود المپياد ورزشي را افتتاح كردند (لازم به ذكر است اين المپياد از آبان ماه آغاز و تا اسفند ماه ادامه دارد). در پايان مهندس كريمي فرماندار شهرستان سرايان ضمن تشكر و قدرداني ازمديريت و مربيان دانش آموزان اين آموزشگاه به خصوص مربي ورزش ؛هدف از برگزاري المپياد ورزشي درون مدرسه اي را بالا بردن سطح آمادگي جسماني دانش آموزان؛ايجاد انگيزه و افزايش گرايش دانش آموزان به مدرسه؛ شادابي و نشاط دانش آموزان و توسعه ورزش همگاني دانستند.

معرفی شهردار جدید شهرسه قلعه
معرفی شهردار جدید شهرسه قلعه

آقای مهندس خدمتگزار استاندار محترم خراسان جنوبی طی حکمی آقای علی خطیب را به عنوان شهردار سه قلعه منصوب نمودند.پس از گذشت حدود 4ماه از اینکه شهر سه قلعه بدون شهردار بود بالاخره طی حکمی آقای علی خطیب بعنوان شهردار شهر سه قلعه معرفی گردید.
ستاندار خراسان جنوبی در حکمی خطاب به آقای علی خطیب شهردار جدید سه قلعه آورده است: در اجرای تبصره ۳ ماده ۷۱ قانون تشکیلات، و ظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران با توجه به پیشنهاد شماره 21/204 مورخ 94/6/19شورای اسلامی شهر سه قلعه به سمت شهردار سه قلعه منصوب می‌شوید.
آقای خدمتگزار افزود: محول شدن این مسئولیت در دوره استقرار دولت تدبیر و امید اقتضا می نماید تا با اتکال به خداوند متعال و به مدد تجربیات مفید کسب شده در حوزه مدیریت امور شهری و شهرداریها و با بهره گیری از جمیع امکانات و ظرفیت های موجود و دست یافتنی فصلی نوین و تحولی بنیادین در راستای تحقق اهداف عالیه نظام جمهوری اسلامی و پیشبرد سیاستها و برنامه های هدفمند و تحول گرای دولت یازدهم و ایجاد شور و نشاطی لایق مردمی عزتمند و در خور تکریم را رقم زنید.

وی با بیان اینکه تقویت خودباوری و خوداتکایی شهرداری، شناسایی دقیق تمامی ظرفیتها و فرصتهای بالقوه ، تدوین برنامه های راهبردی ، جامع و توسعه گرا، تعامل سازنده و متقابل با سایر مسئولین، معتمدین و شورای اسلامی خاصه جلب مشارکت عمومی و جذب سرمایه از بخش خصوصی از اصول مهمه ای است که شکا را قادر خواهد ساخت موجبات توسعه پایدار و عمران شهری و رضایتمندی بیشتر شهروندان را مهیا سازید.

دومین دوره رصد شگفتی‌های آسمان به همراه کویرنوردی برگزار می‌شود
دومین دوره رصد شگفتی‌های آسمان به همراه کویرنوردی برگزار می‌شود

از سوی باشگاه نجوم دانشگاه بیرجند
دومین دوره رصد شگفتی‌های آسمان به همراه کویرنوردی برگزار می‌شود
مسئول باشگاه نجوم و هوافضا شهید تهرانی‌مقدم دانشگاه بیرجند گفت: دومین دوره رصد ستاره‌شناسی و رصد سیارات آسمانی در کویر سه‌قلعه شهرستان سرایان برگزار می‌شود.مصطفی عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بیرجند اظهار داشت: دومین دوره رصد ستاره‌شناسی و رصد سیارات آسمانی در کویر سه‌قلعه شهرستان سرایان برگزار می‌شود.

وی افزود: این تور نجوم‌شناسی ویژه دانشجویان پسر دانشگاه بیرجند در تاریخ 14 و 15 آبان‌ماه برگزار می‌شود.

مسئول باشگاه نجوم و هوافضا شهید تهرانی‌مقدم دانشگاه بیرجند ادامه داد: این دوره به همراه آموزش صور فلکی، جهت‌یابی، رصد سیارات، عکاسی نجومی و پیاده‌روی در کویر و ماسه انجام خواهد شد.

عباسی تصریح کرد: این برنامه همزمان با 21 و 22 آبان‌ماه جاری ویژه دانشجویان دختر دانشگاه بیرجند همراه با برنامه‌های جانبی اجرا خواهد شد.

بانک مشاغل سه قلعه

در اندیشه فردایی بهتر هستیم

جوانان فارغ التحصیل و دانشجویان عزیز همشهری نسبت به تکمیل فرم کلیک نمایید

بانک مشاغل سه قلعه
ورود
نام کاربری

گذرواژهآیا هنوز عضو نشده اید؟
برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید.

آیا گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
برای درخواست یک گذرواژه جدید اینجا را کلیک کنید.

تصاویر تصادفی
تبلیغات
7Learn

پیغامگیر
برای ارسال پیام باید وارد نام کاربری خود شوید.

شنبه 18 مهر 1394 20:07

سلام در صورت امکان سعی کنید سایت رو مانند سالهای قبل فعال کنید و اخبار روزانه شهر را در سایت قرار دهید.
دو شنبه 31 فروردين 1394 12:01

با عرض سلام خدمت تمامی همشهریان عزیز گالری عکس سه قلعه راه اندازی شد! منتظر عکس های زیبایتان هستیم www.3castel.ir

جمعه 07 فروردين 1394 3:01

سلام به مسئولین سایت و با تشکر از عکس های قدیمی سه قلعه. درخواست داشتم که عکس مرحوم کربلایی غلامحسین اشرف زاده
سه شنبه 04 فروردين 1394 9:01

پا را دوست دارم

سه شنبه 04 فروردين 1394 9:01

سلام علیکم سه قلعه گر به جز ویران سرا نیست من آن ویران سرا را دوست دارم به شوق خار و صحرا های خشکش من این فرسوده