سایت اطلاع رسانی شهر سه قلعه - اخبار
شنبه 06 شهريور 1395 7:06 (06 06 1395)
سایت اطلاع رسانی شهر سه قلعه


خوش آمدید

آخرین مقالات
 • چهار شنبه 01 بهمن 1393
  مراسم ختنه سوران
  مراسم ختنه سوران در كوير پسرها را در بين 4 تا 7 سالگي ختنه ميكنند پدر و مادر يك هفته قبل از مراس....
 • دو شنبه 17 آذر 1393
  عزاداری ((مرگ و نوا))
  ولی از آنجا که مردم کویر با هم الفت و مهربانی صمیمانه ای دارند مرگ در بینشان بسیار درد آور و نار....
 • دو شنبه 17 آذر 1393
  نامگذاری ونام شناسی سه قلعه
  سه قلعه را چرا به این نام می خواندند کسی به درستی نمی داند از طرفی در برخی از آثار و نوشته ها چو....
نگاه بی تفاوت به خروج 20 هزار دام
نگاه بی تفاوت به خروج 20 هزار دام

خزاسان جنوبی- 2 سال است صندوق توسعه ملی برای بخش دامپروری که 50 درصد اشتغال حوزه کشاورزی را به خود اختصاص داده است تسهیلاتی ارائه نمی کند و این موضوع دامداران و عشایر شهرستان سرایان را با شرایط سختی مواجه کرده طوری که خیلی از آن ها با وجود تداوم خشکسالی و فقر مراتع ، در سال جاری در وضعیت بسیار نگران کننده ای هستند و بسیاری از دامداران توانایی نگهداری دام هایشان را ندارند و اقدام به فروش آن ها کرده اند.
آن طور که یک مقام آگاه در جهاد کشاورزی این شهرستان می گوید: در شرایط کنونی به دلیل فقر شدید مراتع 3 هزار و 700 بهره‌بردار حوزه دام شهرستان به شدت تحت فشار هستند و از سال گذشته تا کنون شاید بیش از 20 هزار راس دام مولد از شهرستان خارج شده است.
وی به مسئولان و متولیان تاکید می کند: با برنامه ریزی و اولویت بندی مسائل، رفع مشکلات این قشر مولد را در اولویت قرار دهند..............

یادواره شهدای شهرسه قلعه شهرستان سرایان تحت عنوان آبروی محله برگزارشد
یادواره شهدای شهرسه قلعه شهرستان سرایان تحت عنوان آبروی محله برگزارشد

یادواره شهدای شهرسه قلعه شهرستان سرایان تحت عنوان آبروی محله بنام شهید سیدمحمد شعفی شب گذشته با حضور اقشار مختلف شهر سه قلعه ومسئولین شهرستان واستان وخانواده های معظم شهداء از سوی حوزه مقاومت شهید نورعلی شوشتری با همکاری بنیاد شهید وامورایثارگران در مقابل منزل شهید شعفی برگزارشد .در این یادواره که با مداحی مداحان اهل البیت (ع) واجرای برنامه های معنوی همراه بود حجه الاسلام لطفیان مدیر کل سازمان تبلیغات استان خراسان جنوبی بعنوان سخنران این یادواره در سخنانی اظهار داشت که در جهان کنونی دین باوری ودین مداری ، پرهیز از گناه واشتباه وتحت تاثیر قرار گرفتن فضاهای مجازی وماهواره را مهمترین خواسته شهداء از نسل امروز دانست...........

بازار شب در شهر سه قلعه راه اندازی شد
بازار شب در شهر سه قلعه راه اندازی شد

هروی --به مناسبت ماه مبارک رمضان اولین شب بازار سه قلعه به همت شرکت تعاونی تلاش ماندگار زنان سه قلعه و با همکاری شهرداری و شورای شهر در محل بازارچه شهرداری افتتاح شد.
مدیرعامل شرکت تعاونی تلاش ماندگارزنان سه قلعه که به تازگی این مسئولیت را پذیرفته در این رابطه گفت : باتوجه به اینکه در شب های ماه مبارک رمضان اکثر مردم شهر تا سحر بیدار هستند و باتوجه به نیاز به یک بازار برای عرضه محصولات شرکت، ایده شب بازار را مطرح و با پیگیری و هماهنگی های انجام شده موفق به راه اندازی این بازار برای اولین بار در سه قلعه و احتمالا شهرستان شدیم.
سعیدی گفت : در این بازار شبانه که بعد از افطار تا ساعت 24 و به مدت یک هفته دایر می باشد محصولات شرکت مانند تولیدات عشایر سه قلعه مثل کشک زرد، بلغور و بلغور شیر، گیاهان دارویی و تولیدات دیگر شرکت با تخفیف ویژه تا 40 درصد به فروش می رسد.علاوه بر این از فروشندگان سطح شهر در اصناف مختلف نیز تقاضای همکاری شده که برخی دعوت ما را پذیرفته و غرفه های لوازم خانگی عروسک بافی و گل و گیاه و فروش کتاب نیز با تخفیف مناسب راه اندازی شده است.
ادمه مطلب

عشایر سرایان زیر چادر مشکلات
عشایر سرایان زیر چادر مشکلات

شایر سرایان این روزها با تشدید خشکسالی و قهر طبیعت با مشکلات عدیده ای مواجه اند حتی دیگر فروش دام هم دردهایشان را دوا نمی کند، خبری هم از اجرای طرح های حمایتی مصوب مثل اسکان عشایر و... نیست.
مشکلات سبب شده عشایر سرایان بیشتر دام هایشان را بفروشند و مهاجرت آن ها به شهرها روند صعودی پیدا کند و حتی شاهد کوچ های قاچاق و شبانه در این شهرستان باشیم.
لزوم اسکان عشایر
یکی از عشایر سرایان به «خراسان جنوبی» می گوید: در زمان خشکسالی هیچ حمایت عملی از قشر زحمتکش عشایر نمی شود و قهر طبیعت باعث اسکان عشایر شده و حاصل این امر افزایش تبعات اجتماعی، رشد مشاغل کاذب و قاچاق مواد مخدر در منطقه است. وی به مشکلات حوزه عشایری بخش سه قلعه اشاره و اضافه می کند: در این منطقه دیگر عشایری نمانده است و بسیاری از آن ها دام هایشان را فروخته اند چرا که اشتغال به این امر در شرایط فعلی برای آنان توجیه اقتصادی ندارد......ادامه مطلب

راه اندازی نمایندگی ورزش و جوانان در شهر سه قلعه
راه اندازی نمایندگی ورزش و جوانان در شهر سه قلعه

با حضور جناب آقای مهندس باستانی فر بخشدار سه قلعه- مهندس عابدینی سرپرست نمایندگی ورزش و جوانان شهرستان سرایان – شورای اسلامی شهر سه قلعه و جناب مهندس خطیب شهردار سه قلعه مراسم معارفه آقای کمالی منش سرپرست نمایندگی ورزش و جوانان بخش سه قلعه در محل بخشداری برگزار گردید . در این جلسه جناب آقای مهندس باستانی فر در خصوص اهمیت و جایگاه ورزش در سلامتی و تندرستی افراد جامعه مطالبی بیان داشت ایشان خواستارهمکاری و مساعدت بیش از پیش مسئولین سطح بخش با مسئول ورزش و جوانان شهر سه قلعه شد . در این مراسم از خدمات ارزنده آقای مهدی بیهقی رابط ورزش و جوانان شهر سه قلعه نیز تقدیر و تشکر بعمل آمد.

خانه هلال در شهر سه قلعه سرایان به بهره برداری رسید.
خانه هلال در شهر سه قلعه سرایان به بهره برداری رسید.

حسین اکبری، سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان سرایان گفت: ساختمان این خانه دارای 130 متر زیربنا و 2 هزار متر زمین است.
حسین اکبری، اعتبار هزینه شده برای خانه هلال را حدود 100 میلیون ریال اعلام کرد و افزود: با بهره برداری از این خانه حدود 5 هزار نفر جمعیت از مزایای آن بهره مند خواهند شد.
وی گفت: ساختار این مرکز شامل دو گروه بوده که گروه اول گروه آمادگی و عملیات امداد و نجات و گروه دوم گروه اعضا، داوطلبان و خدمات بشر دوستانه است که این گروه در قالب دو رده جوانان زیر 29 سال و داوطلبان بالای 29 سال فعالیت می کنند.
سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان سرایان افزود: خانه های هلال توسط اعضاء، داوطلبان، خیرین، نیکوکاران و واقفین اداره می شود و عضویت در این خانه ها افتخاری و داوطلبانه است .
وی ترویج صلح و نوع دوستی، ارتقای آگاهی های عمومی، جذب، سازماندهی و آموزش افراد ساکن در شهرها و روستاها، توانمندسازی افراد و جوامع محلی را از جمله اهداف خانه های هلال عنوان کرد.
اکبری، جذب و سازماندهی اعضاء و داوطلبان، ارائه آموزش های امدادی، کارگروهی و توانمندسازی، شناسایی دعوت و جذب خیرین داوطلب در روستاها و محلات، اجرای برنامه های بشر دوستانه و عام المنفعه در محلات و روستاها در قالب برنامه های مصوب را از مهمترین فعالیت های این مرکز اعلام کرد.

برگزاری همایش بزرگ روز بسیج عشایری در روستای زرین چاه سه قلعه
برگزاری همایش بزرگ روز بسیج عشایری در روستای زرین چاه سه قلعه

بمناسبت بیست ونهم اردیبهشت ماه روز بسیج عشایر صبح روز پنج شنبه مراسم ویژه ای با حضور اقشار مختلف مردم عشایر روستاهای بخش سه سه قلعه شهرستان سرایان وعشایر دیگر شهرها وروستاهای استان ومسئولین استانی وشهرستان وخانواده های معزز شهداء وروحانیون ائمه جمعه وجماعت وجمعی از بسیجیان خواهر وبرادر ، فرماندهان نواحی سپاه پاسداران سرایان ، درمیان ، بشرویه وفردوس وفرمانده انتظامی شهرستان سرایان در محل روستای عشایری زرین چاه از سوی ناحیه سپاه پاسداران شهرستان سرایان برگزارشد...........

بانک مشاغل سه قلعه

در اندیشه فردایی بهتر هستیم

جوانان فارغ التحصیل و دانشجویان عزیز همشهری نسبت به تکمیل فرم کلیک نمایید

بانک مشاغل سه قلعه
ورود
نام کاربری

گذرواژهآیا هنوز عضو نشده اید؟
برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید.

آیا گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
برای درخواست یک گذرواژه جدید اینجا را کلیک کنید.

تبلیغات
7Learn

پیغامگیر
برای ارسال پیام باید وارد نام کاربری خود شوید.

دو شنبه 18 مرداد 1395 5:05

سلام.وقت بخیر.آیا امکانش هست که من رو به دوستانی که در زمینه فروش سنگهای قیمتی فعال هستند ارتباط بدید؟شماره تل

شنبه 18 مهر 1394 20:07

سلام در صورت امکان سعی کنید سایت رو مانند سالهای قبل فعال کنید و اخبار روزانه شهر را در سایت قرار دهید.
دو شنبه 31 فروردين 1394 12:01

با عرض سلام خدمت تمامی همشهریان عزیز گالری عکس سه قلعه راه اندازی شد! منتظر عکس های زیبایتان هستیم www.3castel.ir

جمعه 07 فروردين 1394 3:01

سلام به مسئولین سایت و با تشکر از عکس های قدیمی سه قلعه. درخواست داشتم که عکس مرحوم کربلایی غلامحسین اشرف زاده
سه شنبه 04 فروردين 1394 9:01

پا را دوست دارم