سایت اطلاع رسانی شهر سه قلعه - اخبار
پنج شنبه 02 فروردين 1397 15:01 (02 01 1397)
سایت اطلاع رسانی شهر سه قلعه

عشایر سرایان زیر چادر مشکلات
عشایر سرایان زیر چادر مشکلات

شایر سرایان این روزها با تشدید خشکسالی و قهر طبیعت با مشکلات عدیده ای مواجه اند حتی دیگر فروش دام هم دردهایشان را دوا نمی کند، خبری هم از اجرای طرح های حمایتی مصوب مثل اسکان عشایر و... نیست.
مشکلات سبب شده عشایر سرایان بیشتر دام هایشان را بفروشند و مهاجرت آن ها به شهرها روند صعودی پیدا کند و حتی شاهد کوچ های قاچاق و شبانه در این شهرستان باشیم.
لزوم اسکان عشایر
یکی از عشایر سرایان به «خراسان جنوبی» می گوید: در زمان خشکسالی هیچ حمایت عملی از قشر زحمتکش عشایر نمی شود و قهر طبیعت باعث اسکان عشایر شده و حاصل این امر افزایش تبعات اجتماعی، رشد مشاغل کاذب و قاچاق مواد مخدر در منطقه است. وی به مشکلات حوزه عشایری بخش سه قلعه اشاره و اضافه می کند: در این منطقه دیگر عشایری نمانده است و بسیاری از آن ها دام هایشان را فروخته اند چرا که اشتغال به این امر در شرایط فعلی برای آنان توجیه اقتصادی ندارد......ادامه مطلب

راه اندازی نمایندگی ورزش و جوانان در شهر سه قلعه
راه اندازی نمایندگی ورزش و جوانان در شهر سه قلعه

با حضور جناب آقای مهندس باستانی فر بخشدار سه قلعه- مهندس عابدینی سرپرست نمایندگی ورزش و جوانان شهرستان سرایان – شورای اسلامی شهر سه قلعه و جناب مهندس خطیب شهردار سه قلعه مراسم معارفه آقای کمالی منش سرپرست نمایندگی ورزش و جوانان بخش سه قلعه در محل بخشداری برگزار گردید . در این جلسه جناب آقای مهندس باستانی فر در خصوص اهمیت و جایگاه ورزش در سلامتی و تندرستی افراد جامعه مطالبی بیان داشت ایشان خواستارهمکاری و مساعدت بیش از پیش مسئولین سطح بخش با مسئول ورزش و جوانان شهر سه قلعه شد . در این مراسم از خدمات ارزنده آقای مهدی بیهقی رابط ورزش و جوانان شهر سه قلعه نیز تقدیر و تشکر بعمل آمد.

خانه هلال در شهر سه قلعه سرایان به بهره برداری رسید.
خانه هلال در شهر سه قلعه سرایان به بهره برداری رسید.

حسین اکبری، سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان سرایان گفت: ساختمان این خانه دارای 130 متر زیربنا و 2 هزار متر زمین است.
حسین اکبری، اعتبار هزینه شده برای خانه هلال را حدود 100 میلیون ریال اعلام کرد و افزود: با بهره برداری از این خانه حدود 5 هزار نفر جمعیت از مزایای آن بهره مند خواهند شد.
وی گفت: ساختار این مرکز شامل دو گروه بوده که گروه اول گروه آمادگی و عملیات امداد و نجات و گروه دوم گروه اعضا، داوطلبان و خدمات بشر دوستانه است که این گروه در قالب دو رده جوانان زیر 29 سال و داوطلبان بالای 29 سال فعالیت می کنند.
سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان سرایان افزود: خانه های هلال توسط اعضاء، داوطلبان، خیرین، نیکوکاران و واقفین اداره می شود و عضویت در این خانه ها افتخاری و داوطلبانه است .
وی ترویج صلح و نوع دوستی، ارتقای آگاهی های عمومی، جذب، سازماندهی و آموزش افراد ساکن در شهرها و روستاها، توانمندسازی افراد و جوامع محلی را از جمله اهداف خانه های هلال عنوان کرد.
اکبری، جذب و سازماندهی اعضاء و داوطلبان، ارائه آموزش های امدادی، کارگروهی و توانمندسازی، شناسایی دعوت و جذب خیرین داوطلب در روستاها و محلات، اجرای برنامه های بشر دوستانه و عام المنفعه در محلات و روستاها در قالب برنامه های مصوب را از مهمترین فعالیت های این مرکز اعلام کرد.

برگزاری همایش بزرگ روز بسیج عشایری در روستای زرین چاه سه قلعه
برگزاری همایش بزرگ روز بسیج عشایری در روستای زرین چاه سه قلعه

بمناسبت بیست ونهم اردیبهشت ماه روز بسیج عشایر صبح روز پنج شنبه مراسم ویژه ای با حضور اقشار مختلف مردم عشایر روستاهای بخش سه سه قلعه شهرستان سرایان وعشایر دیگر شهرها وروستاهای استان ومسئولین استانی وشهرستان وخانواده های معزز شهداء وروحانیون ائمه جمعه وجماعت وجمعی از بسیجیان خواهر وبرادر ، فرماندهان نواحی سپاه پاسداران سرایان ، درمیان ، بشرویه وفردوس وفرمانده انتظامی شهرستان سرایان در محل روستای عشایری زرین چاه از سوی ناحیه سپاه پاسداران شهرستان سرایان برگزارشد...........

درپایگاه داوطلبی شهر سه قلعه بیش از55واحدخون سالم اهدا شد.
درپایگاه داوطلبی شهر سه قلعه  بیش از55واحدخون سالم اهدا شد.

سرپرست جمعیت هلال احمرشهرستان سرایان ازاهدای بیش از55واحدخون سالم توسط پایگاه داوطلبی شهر سه قلعه دراین هفته خبرداد.
اکبری بااشاره به اهداف جمعیت هلال احمردرحمایت اززندگی وسلامت انسانهاافزود:اهدای خون گونه ای دیگرازاهدای زندگی به همنوع است.
وی گفت:این برنامه خداپسندانه به مناسبت هفته هلال احمرتوسط داوطلبان این شهربرگزارشده است که توانسته 55واحدخون سالم به نیازمندان به فراورده های خون اهداکنند.
اوی ازاجرای طرح نیابت دراین هفته خبردادوافزود:این طرح باهدف دیدارودلجویی ازسالمندان وخانواده های بی بضاعت توسط واحدداوطلبان صورت گرفته است.

تحویل یک دستگاه آمبولانس به مرکز بهداشتی درمانی سه قلعه
تحویل یک دستگاه آمبولانس به مرکز بهداشتی درمانی سه قلعه

یک دستگاه آمبولانس به مناسبت گرامیداشت هفته سلامت به مرکز بهداشتی درمانی سه قلعه تحویل شد.
به گزارش خبرنگار خراسان جنوبی، همچنین به همین مناسبت مراسم پیاده روی خانوادگی با حضور مردم سه قلعه و مسئولان این بخش و شهرستان و مدیرکل بیمه سلامت استان از مقابل پایگاه بهداشت تا حسینیه این شهر برگزار و پیام دبیرکل سازمان جهانی بهداشت نیز قرائت شد.مدیر کل بیمه سلامت استان در این مراسم گفت: از سال 82 که یک بیمار به مرکز درمانی سه قلعه مراجعه کرد اما به دلیل نبودپزشک و آمبولانس در راه انتقال به شهر جان خود را از دست داد، پیگیری مسئولان برای اختصاص یک دستگاه آمبولانس به مرکز سه قلعه ادامه داشت تا این که در سال جاری این هدف به تحقق رسید و یک دستگاه آمبولانس به سه قلعه اختصاص یافت.دکتر «خوبان» سرانه ای که سال گذشته برای مردم سه قلعه به دانشگاه علوم پزشکی بیرجند پرداخت شد را 6 میلیارد ریال عنوان کرد.....ادامه مطلب

ایستگاه تحقیقاتی فرسایش باد برای اولین بار در کشور در منطقه سه قلعه
ایستگاه تحقیقاتی فرسایش باد برای اولین بار در کشور در منطقه سه قلعه

بمنظور استقرار ایستگاه فرسایش بادی در اراضی چاه کشاورزی قنات سه قلعه جلسه ای با حضور جناب آقای باستانی فر بخشدار سه قلعه ؛ جناب دکتر عظیم زاده مجری طرح فرسایش بادی – مهندس بیهقی سرپرست مرکز جهاد کشاورزی سه قلعه- مهندس اسعد نماینده پروژهrfldl و آقایان نجاری و پیشدادی مالکین زمین پیشنهادی جهت استقرار ایستگاه در محل بخشداری برگزار گردید . ابتدا آقای باستانی فر ضمن خیر مقدم به حضار و تقدیر و تشکر از مجری طرح و کشاوزان؛ درخصوص وضعیت اقلیمی منطقه و طوفانهای ماسه ای و خسارت ناشی از این طوفانها بر اراضی زراعی کشاورزان منطقه مطالبی بیان داشتند ایشان اهمیت این طرح را نیز متذکر شدند . در ادامه جناب دکتر عظیم زاده در خصوص پیامدهای ناشی از فرسایش بادی موارد بیان داشتند و اظهار داشتند امروزه فرسایش بادی بعنوان یک معضل در کشور مطرح می باشد این منطقه نیز دارای شرایط خاص خودش می باشد و از فرسایش بادی مستثنا نمی باشد . ایشان در خصوص نحوه استقرار ایستگاه و شرایط و کیفیت دستگاههای مستقر گزارشی جامعی ارائه کردند. سپس کشاورزان نیز نقطه نظرات و پیشنهادات خود در خصوص اجرای این طرح مطرح کردند .در پایان نیز پروژه ایستگاه فرسایش بادی سه قلعه با انجام عملیات نقشه برداری آغاز شد.

بانک مشاغل سه قلعه

در اندیشه فردایی بهتر هستیم

جوانان فارغ التحصیل و دانشجویان عزیز همشهری نسبت به تکمیل فرم کلیک نمایید

بانک مشاغل سه قلعه
ورود
نام کاربری

گذرواژهآیا هنوز عضو نشده اید؟
برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید.

آیا گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
برای درخواست یک گذرواژه جدید اینجا را کلیک کنید.

تبلیغات
7Learn

پیغامگیر
برای ارسال پیام باید وارد نام کاربری خود شوید.

دو شنبه 18 مرداد 1395 5:05

سلام.وقت بخیر.آیا امکانش هست که من رو به دوستانی که در زمینه فروش سنگهای قیمتی فعال هستند ارتباط بدید؟شماره تل

شنبه 18 مهر 1394 20:07

سلام در صورت امکان سعی کنید سایت رو مانند سالهای قبل فعال کنید و اخبار روزانه شهر را در سایت قرار دهید.
دو شنبه 31 فروردين 1394 12:01

با عرض سلام خدمت تمامی همشهریان عزیز گالری عکس سه قلعه راه اندازی شد! منتظر عکس های زیبایتان هستیم www.3castel.ir

جمعه 07 فروردين 1394 3:01

سلام به مسئولین سایت و با تشکر از عکس های قدیمی سه قلعه. درخواست داشتم که عکس مرحوم کربلایی غلامحسین اشرف زاده
سه شنبه 04 فروردين 1394 9:01

پا را دوست دارم